Autor Wiadomość
xnifar
PostWysłany: Pon 19:20, 21 Sie 2006    Temat postu: Venice,PL

Wenecję naprawdę warto odwiedzić, przejechać się ze Żnina do Biskupina i Gąsawy, klikając na link poniżej zobaczycie filmik
http://pl.youtube.com/watch?v=kOXkS9aoWLI
leo
PostWysłany: Pią 22:12, 19 Maj 2006    Temat postu:

I jeszcze coś a propos mojej ulubionej Wenecji wyszperałem tylko nie wiem, czy jakość (rozdzielczość) zdjęcia pozwoli odczytać tekst.

leo
PostWysłany: Pią 21:16, 19 Maj 2006    Temat postu:

Czasem fajny jest widok ogólniejszy a czasem jakiś drobny detal.





Szczególnie wzruszająco prezentuje się ten archaiczny piecyk z rurą, obudowaną charakterystycznym "radiatorem".
xnifar
PostWysłany: Wto 9:31, 09 Maj 2006    Temat postu: idą wakacje

Idzie sezon turystyczny.
Pałuczanie, Żninioki pokazujcie Wasze propozycje co na Waszym terenie warto odwiedzić, bo te oficjalne nie zawsze są o odpowiednich "klimatach".
Ośrodki, jeziora, knajpy, zabytki.

leo
PostWysłany: Pon 10:21, 01 Maj 2006    Temat postu:

Oto moja ulubiona para z weneckiego muzeum - Dawid i Goliat.

leo
PostWysłany: Sob 20:33, 11 Mar 2006    Temat postu:

Zachęcam do odwiedzin na ruinach zamku. Tabliczki zakazujące wstępu nie są zakazem sensu stricto a tylko mają przenieść odpowiedzialność na samego poszkodowanego w przypadku wypadku. Należy zachować niezbędną ostrożność ale warto tam wejść, a patrząc na ogrom ruin, uzmysłowić sobie, jacy możni panowie rezydowali wtedy na Pałukach. Ponadto trud wspięcia się na obiekt zostanie sowicie wynagrodzony pięknym widokiem na jezioro z jednej strony a na muzeum ciuchci z drugiej. To miejsce ma swój czarowny klimat.
xnifar
PostWysłany: Sob 20:13, 11 Mar 2006    Temat postu: Wenecja

Diabeł wenecki "zmarł w 1400 r. I znów po" śmierci rozpoczęły się spory o jego majątek; w aktach sądowych pojawia się na nowo przezwisko "krwawy diabeł". A dalsze losy Wenecji? Wenecja w spadku dostała się zięciowi "diabła", niejakiemu Warzymowskiemu, który w 1420 r. wymienił ją z arcybiskupem za Biskupiec pod Radziejowem. Stała się ona teraz miejscem odosobnienia dla duchownych, oskarżonych o herezję. Zamykano tu skazanych do lochów zamkowych jeszcze w XV w. Dopiero w 1475 r. arcybiskup Jakub polecił zburzyć zamek, a materiał budulcowy z Wenecji użyto na budowę pałacu arcybiskupiego w Żninie. Na miejscu zamku weneckiego pozostały ruiny. Legenda o "diable weneckim" była specjalnie podtrzymywana w dobrach kapitulnych. Opis "diabła" straszącego w ruinach zamku weneckiego był identyczny z diabłem z obrazów kościelnych. Tak zemścili się gnieźnieńscy panowie duchowni na człowieku, który za życia dał im się we znaki.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group